chitling اروپا ترکیه آنکارا اردوغان

chitling: اروپا ترکیه آنکارا اردوغان رجب طیب اردوغان گروه تروریستی داعش بین الملل اتحادیه اروپا

گت بلاگز اخبار پزشکی بدبینی مزایای غافلگیرکننده‌ای دارد!

به گزارش ایسنا ، اکثر مردم به دو دسته تقسیم می شوند: خوش بین یا بدبین. مردم خوش بین هر لحظه خوشحال هستند، در حالی که بدبین ها جهت بدترین ها در زندگی آماده می ش

بدبینی مزایای غافلگیرکننده‌ای دارد!

بدبینی مزایای غافلگیرکننده ای دارد!

عبارات مهم : زندگی

یک پژوهش جالب از محققان نشان داد بدبین بودن مزایای غافلگیرکننده ای دارد.

به گزارش ایسنا ، اکثر مردم به دو دسته تقسیم می شوند: خوش بین یا بدبین. مردم خوش بین هر لحظه خوشحال هستند، در حالی که بدبین ها جهت بدترین ها در زندگی آماده می شوند. یک مطالعه تازه نشان داده است که مزایایی جهت بدبینی وجود دارد.

مردان و زنان در سراسر دنیا از تفکر مثبت به عنوان راهی جهت دستیابی به سلامت، ثروت و خوش حالی استفاده می کنند که به آنها خوش بین گفته می شود. این روش تفکر به آنها کمک می کند تا موانع چالش برانگیز را در شرایطی که تصور می شود فائق آمدن بر آنها غیر ممکن هست، از سر راه بردارند.

خوش بین بودن فوق العاده هست، ولی یک مطالعه تازه نشان داده است که مزایایی جهت بدبینی نیز وجود دارد.

از آنجا که بدبین ها هر لحظه نیمه خالی لیوان را می بینند، علاوه بر اینکه انتظارات و توقعات کمتری دارند، اغلب جهت بدترین شرایط آماده می شوند.

بدبین ها میل به دارند پرسشها و کارها را شخصا به عهده بگیرند.

محققان نوع جدیدی از بدبینی را که به عنوان بدبینی دفاعی آشنا می شود، پیدا کرده اند. افرادی که از تفکر منفی به شیوه ای جهت کمک به رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند جزو این دسته قرار می گیرند.

شواهد حاکی از آن است که این روش تازه تفکر می تواند به بدبین ها یاری کند و همچنین مزایای غیرمنتظره ای را به همراه داشته باشد.

در این مطالعه، محققان دریافتند که بدبینی دفاعی راهی جهت افرادی است که از اضطراب زحمت می برند تا به مدیریت علائم کمک کنند. به عنوان مثال، به جای اینکه فرار از چالش های زندگی داشته باشند، از بدبینی دفاعی خود جهت قرارگیری در مسیر درست و تصمیم گیری بهتر استفاده می کنند.

این تحقیق نشان می دهد که بدبینی دفاعی می تواند باعث زیاد کردن اعتماد به نفس دانش آموزان و دانشجویان در هنگام حضور در کالج و دانشگاه شود. بعضی از دانشجویان نه تنها توانایی اعتماد به نفس خود را زیاد کردن دادند، بلکه از نتیجه های منفی که فکر می کردند دچار آن خواهند شد نیز پیشگیری کردند.

چه خوش بین باشید چه بدبین، زندگی مملو از چالش ها است که دیدن پیامدهای مثبت آن را سخت می سازد.

محققان دیگر دوقلوها را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که افراد به دلایل خاصی بدبین می شوند.

“اریک اس.کیم”، یکی از پژوهشگران دانشگاه هاروارد می گوید: مطالعات روی دوقلوها نشان می دهد که این میزان حدود 25 درصد قابل انتقال هست، ولی به این معنی است که 75 درصد آن ناشی از شرایط اجتماعی یا شرایط تحت کنترل ماست.

بهترین چیزهایی که مردم می توانند جهت سلامت خود انجام دهند، یادگیری چگونگی مثبت اندیشیدن است.

فعالیت های دیگری که ممکن است به مردم یاری کند مثبت اندیش تر باشند این است که از لحظه های خوشح در زندگی، حیوانات یا محیط زیست تصویر بگیرند و تفکر کردن در آرامش و خلوت را یاد بگیرند.

“مارتین سلیگمن” نویسنده مجله “Authentic Happiness” اکیدا توصیه می کند که یک دفترچه داشته باشید تا هر شب حداقل سه مورد مثبت را که در طول روز برایتان اتفاق افتاده است و علت این که آیا اتفاق افتاده است را بنویسید.

بدبینی مزایای غافلگیرکننده‌ای دارد!

واژه های کلیدی: زندگی | محققان | مطالعه | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog