chitling اروپا ترکیه آنکارا اردوغان

chitling: اروپا ترکیه آنکارا اردوغان رجب طیب اردوغان گروه تروریستی داعش بین الملل اتحادیه اروپا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری یلبوردهایی که بعد داده شدند

مدتی پیش بهاره افشاری، بازیگر سینما و تلویزیون از نخستین مستندش با عنوان اسب فوتبالیست معروف، سردار آزمون رونمایی کرد. اکران مستند «سریک» که با برگزاری مراسم خ

یلبوردهایی که بعد داده شدند

یلبوردهایی که بعد داده شدند

عبارات مهم : تبلیغ

مدتی پیش بهاره افشاری، بازیگر سینما و تلویزیون از نخستین مستندش با عنوان اسب فوتبالیست معروف، سردار آزمون رونمایی کرد. اکران مستند «سریک» که با برگزاری مراسم خوش حالی تولد بهاره افشاری همراه بود، حاشیه های مختلفی داشت ولی مهم ترین آن ها، اهدای 20 بیلبورد جهت تبلیغات مستند، به مناسبت تولد بهاره افشاری به این بازیگر بود. اهدای این هدیه شش میلیارد تومانی از سوی محمدصادق حسنی، سرپرست شرکت شهرداری جنجال و انتقادات زیادی را به دنبال داشت.

یلبوردهایی که بعد داده شدند

پاسخ شهرداری راجع به هدیه میلیاردی
محمدصادق حسنی بعد از انتشار خبر هدیه بیلبوردهای تبلیغاتی به بهاره افشاری، وظایف شرکت ورزش را به خاطر آورد و این ادعا و اعداد و ارقام مطرح شده است را تکذیب کرد و گفت: «قرار شد از آقای سردارآزمون به عنوان یک صورت ورزشی حمایت شود. ما جهت پخش فیلم «سریک» سالنی را تهیه کردیم تا افتتاحیه اکران در آن جا برگزار شود. در این بین با در نظرگرفتن این که رویکرد این فیلم یک رویکرد کاملا ورزشی است و احترام به مرام ورزشی و حمایت از ورزشکاران مدنظر ماست تا خدای نکرده قهرمانان ما آسیب معنوی و اجتماعی نبینند و مردم از آن استقبال کنند، از ما درخواست کردند که جهت تبلیغات فیلم به آن ها کمک کنیم. از آن جایی که وظیفه شرکت ورزش کمک به ورزشکاران و ورزش است ما این مسئله را مورد توجه قرار دادیم.»

قرار نیست جهت «سریک» تبلیغات رایگان شود
حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران، با اشاره به درخواست بهاره افشاری راجع به واگذاری بیلبوردهای تبلیغاتی «سریک» گفت: «این عنوان طی چند روز گذشته و در یک مراسمی که تعدادی از بازیگران و فوتبالیست ها حضور داشتند، مطرح شد. در این جلسه تعدادی از بازیگران و پیش کسوتان عرصه فوتبال از مدیر شرکت ورزش شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران درخواست کردند که 20 بیلبورد در اختیار بهاره افشاری قرار بگیرد تا وی بتواند تبلیغاتی را بابت مستند سردار آزمون انجام دهد. در این جلسه مدیر ورزش شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به درخواست کنندگان اعلام کرد که این عنوان به شرکت زیباسازی مربوط است و باید به شرکت زیباسازی ارجاع شود. شرکت زیباسازی نیز با این درخواست مخالفت کرده است و قرار نیست تبلیغاتی به صورت رایگان جهت این مستند انجام شود. در صورتی که این اتفاق می افتاد قطعاً شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برخوردهای قانونی را انجام می داد.»

بخشش بیلبوردها قانونی نبوده است
محمدعلی افشانی صبح دیروز در حاشیه آیین بازگشایی بخش میانی خط 7مترو و افتتاح ایستگاه مهدیه با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: همان طور که اشاره کردیم خط 7مترو در گذشته افتتاح شده است ولی ناقص بود و باید تکمیل می شد.شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از افتتاح کل خط 7مترو تا خرداد ماه سال آینده خبر داد.

وی در باره حواشی قول مدیر شرکت ورزش شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به اهدای 20 بیلبورد جهت تبلیغ یک فیلم به ایسنا گفت: اگر بیلبوردی دیدید که تبلیغ این فیلم در آن باشد به من بعدا گزارش بدهید و مدیر شرکت ورزش این حرف را زده و من هم شنیدم ولی این سخنان جزو اختیارات وی نبوده است.

مدتی پیش بهاره افشاری، بازیگر سینما و تلویزیون از نخستین مستندش با عنوان اسب فوتبالیست معروف، سردار آزمون رونمایی کرد. اکران مستند «سریک» که با برگزاری مراسم خ

انصراف بهاره افشاری از دریافت هدیه شهرداری
بهاره افشاری بعد از موج شدید انتقادات و واکنش های منفی به این ماجرا، با انتشار نامه ای از پذیرفتن این هدیه انصراف داد و در بخش هایی از این نامه نوشت: «اولین بار نیست و صد البته آخرین بار هم نخواهد بود که ارگان هایی نظیر شهرداری و تلویزیون امکاناتی نظیر بیلبورد و تیرز های تبلیغاتی خود را با تخفیف های حداکثری یا به شکل رایگان در اختیار اهالی فرهنگ قرار می دهند. در مراسم اکران شخصی فیلم «سریک» در امتداد وظایف نهاد شهرداری جهت حمایت از سینمای مستقل، پیشنهاد تخصیص داده شده است بیست بیلبورد به فیلم «سریک» مطرح شد. هرچند که بعد ها این کمک فرهنگی در این فضای ملتهب، تعبیر به هدیه شخصی شد. بیلبورد هایی که قرار بود به این فیلم مستند تخصیص داده شده است داده شوند، بیلبورد هایی بودند که همواره جهت معرفی و تبلیغ آثار فرهنگی در زمانی تعریف شده است از آن ها بهره گرفته می شود و در این وقت تعریف شده است این بیلبورد ها در اختیار شرکت های تبلیغاتی و در نهایت تناوب اقتصادی قرار ندارد و در خدمت فرهنگ هست. پیش از پخش فیلم شخصی «سریک» ما هیچ درخواستی مبنی بر گرفتن بیلبورد، نه به شهرداری و نه هیچ نهاد دیگری ارائه نداده بودیم و این پیشنهاد صرفا از سوی این نهاد و در جهت وظایفش که حمایت از فرهنگ و هنر است، ارائه شده است بود. در نهایت به احترام افکار عمومی انصراف خود را از پذیرفتن 20 بیلبورد فیلم «سریک» اعلام می کنم.» و ولی پرسش مهم راجع به گفته های محمدصادق حسنی و نامه بهاره افشاری این است که آیا شهرداری در مورد بسیاری از آثار خوب سینمای هنر و تجربه یا در مورد تئاترها، این وظیفه ای را که از آن حرف می زنند انجام نمی دهد و آیا به تعداد زیادی از بازیگران و صورت های معروف این «کمک فرهنگی» را نمی کنند تا بتوان اسم «هدیه شخصی» را از روی این بیلبوردها برداشت؟ !

شهرداری از کار فرهنگی حمایت کند ولی …
نکات سردبیر – این که شهرداری در کنار سینما قرار بگیرد و حمایت از فرهنگ و کار فرهنگی را وظیفه خودش بداند، اتفاق خوبی است و نباید آن را خارج از دایره مسئولیت های شهرداری دانست، ولی راجع به ماجرای بهاره افشاری، چند توصیه قابل بررسی است:

قطعا باید شهرداری ها از کارهای فرهنگی حمایت کنند. البته این حمایت باید دارای ساختار مشخصی باشد تا از تمام کارهای فرهنگی حمایت شود نه این که وقت جهت بذل و بخشش های سلیقه ای جهت بعضی آثار و افراد فراهم شود.

راجع به تخصیص داده شده است بیلبوردهای تبلیغاتی به مستند «سریک» این کج سلیقگی اتفاق افتاده است که شهرداری، تولد تهیه کننده و کارگردان این اثر را بهانه این حمایت قرار داده هست، در صورتی که معاون شهردار می توانست به عناوین متفاوت و با اهدافی مانند حمایت از اسب ایرانی، مستند «سریک» را حمایت کند تا این تبلیغ زیاد به یک ضد تبلیغ تبدیل نشود.

با توجه به حواشی، انصراف بهاره افشاری از پذیرفتن بیلبوردهای تبلیغاتی، تصویر العمل خوب و به موقعی بود. ولی این اقدام نباید مانند پاک کردن صورت مسئله باشد و اصل قضیه یعنی حمایتی که باید از سوی شهرداری اتفاق بیفتد، فراموش شود. بهتر است این شرکت طبق روند و ساختار معینی، در مورد بسیاری از کارهای فرهنگی، چه تئاتر، چه مستند و چه فیلم های سینمایی احساس مسئولیت کند.

روزنامه خراسان

یلبوردهایی که بعد داده شدند

واژه های کلیدی: تبلیغ | مستند | تبلیغات | بیلبورد | تبلیغات | شهرداری | بهاره افشاری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog