chitling اروپا ترکیه آنکارا اردوغان

chitling: اروپا ترکیه آنکارا اردوغان رجب طیب اردوغان گروه تروریستی داعش بین الملل اتحادیه اروپا

گت بلاگز اجتماعی کاهش مجازات اعدام مشمول بر قاچاقچیان حرفه‌ای نخواهد شد

نایب مدیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:جایگزینی اعدام مشمول بر قاچاقچیان حرفه‌ای نخواهد شد و موافقان طرح جایگزینی اعدام مراقب باشند که در حما

کاهش مجازات اعدام مشمول بر قاچاقچیان حرفه‌ای نخواهد شد

محمد کاظمی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضاییگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛با بیان اینکه طرح جایگزینی اعدام مشمول بر قاچاقچیان حرفه ای نخواهد شد،گفت:در مسأله از بین بردن یا جایگزینی اعدام باید به لطمه ها و صدماتی که قاچاقچیان حرفه ای مواد مخدر به افراد جامعه به خاص قشر جوان وارد می کنند توجه کرد.
وی افزود:جایگزینی اعدام مشمول بر قاچاقچیان حرفه ای نخواهد شد و موافقان طرح جایگزینی اعدام مراقب باشند که در حمایت از تصویب این طرح دچار افراط و تفریط نشوند.

عبارات مهم : اعدام

نایب مدیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قاچاقچیان حرفه ای که به کسب درآمدهای اوج از این راه اقدام می کنند و سلامت و امنیت جامعه را مورد ترساندن قرار می دهند،همچون گذشته با قوانین تعیین شده است مجازات می شوند.
کاظمی ادامه داد: بعضی از افراد به علت قرار گرفتن در شرایط سخت، اقدام به تهیه مقادیر اندک مواد مخدر می کنند که این عنوان به خودی خود جرم است و فرد مجرم باید طبق قانون مجازات شود؛ ولی نمی توان صرف انجام یکبار جهت فرد مذکور مجازات اعدام را اجرا کرد.
وی افزود: در شرایط فعلی هنوز بسیاری از افراد اعتیاد را نوعی بزه و فرد معتاد را بزهکار قلمداد می کنند،اما اعتیاد نوعی بیماری خطرناک است که جهت کنترل و جلوگیری از زیاد کردن آن درجامعه باید کارها علمی و کارشناسی انجام داد.
نایب مدیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعتیاد یک بیماری مسری است و درمان آن به مشکل محقق می شود؛ از این رو باید بتوان با برنامه ریزی و اصلاح زیرساخت های مورد نیاز، از ترویج استفاده از مواد مخدر و خرید و فروش آن در جامعه جلوگیری کرد.
کاظمی تاکید کرد: کم کردن مجازات اعدام باید با در نظر گرفتن گارانتی های اجرایی مورد نیاز تصویب و در نهایت اجرا شود که در اینصورت می توان به تاثیر کم کردن مجازات اعدام در عنوان گرایش افراد به خرید و فروش مواد مخدر امیدوار بود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اعدام | مجازات | قاچاقچیان | مجلس شورای اسلامی | اعدام | قاچاقچیان حرفه ای | کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس | اعتیاد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog